Skip links

Kardiologija

Išsamus kardiologinis ištyrimas, širdies echoskopinis tyrimas, inovatyvus Holterio monitoravimas

Kardiologija – medicinos sritis, tirianti širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, anatomines ir fiziologines jų savybes, funkcionalumą, diagnostiką ir gydymą. Sergamumo ir mirtingumo rodikliai rodo, kad kardiologinės ligos yra vienos dažniausiai pasitaikančių mirties priežasčių, Lietuvoje ir visoje Europoje. Medicininiai tyrimai rodo, kad sergamumas šiomis ligomis būdingas ne tik vyresniame amžiuje – širdies ir kraujagyslių ligos vis dažniau diagnozuojamos jauniems žmonėms. Tai lemia šiandieninis gyvenimo ritmas, įtampa, stresas, lėtinis nuovargis. Todėl „Klinika Baltija“ šios srities ligų diagnostikai, profilaktikai ir gydymui pacientus kviečia registruotis pas itin aukšto profesionalumo specialistus.

„Klinika Baltija“ klinikos gydytojai – profesionalūs savo srities specialistai. Gydytojas kardiologas konsultuoja širdies ligų profilaktikos klausimais, diagnozuoja ir gydo širdies bei kraujagyslių ligas.

Kam skirta programa?

„Klinikoje Baltija“ teikiamos sveikatos pirežiūros paslaugos pagal širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę programą, skirtą vyrams ir moterims nuo 40 iki 60 metų (imtinai), kuriems nustatytu periodiškumu šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies bei kraujagyslių ligų prevencijos planą.

Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.

Išsamus ištyrimas

Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra labai didelė, siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau išsamiam ištyrimui. Prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei. 

Ar programa mokama? 

Už paslaugą mokėti nereikia. Paslaugos teikiamos su šeimos gydytojo siuntimu, užsiregistravus vizitui  „Klinikoje Baltija“ iš anksto (registracija telefonu: +370 669 33 966). 

➡ Daugiau informacijos apie širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę programą rasite Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministrerijos

Klinikoje teikiamos kardiologinės paslaugos:

Dažniausiai pasitaikančios širdies ir kraujagyslių ligos:

Pagrindiniai rizikos veiksniai sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis:

Dažniausiai užduodami klausimai

„Klinika Baltija“ savo pacientams siūlo inovacijas atliekant išsamius širdies ritmo tyrimus. Holterio monitoravimas – tai nuolatinis širdies ritmo tyrimas (elektrokardiogramos registravimas) ir analizė paros laikotarpiu.

Registruojant įprastinę elektrokardiogramą širdies ritmas (ir kiti galimi pakitimai) stebimi tik labai trumpą laikotarpį – dažniausiai 12–15 sekundžių, kartais 15–30 sekundžių. Per tokį trumpą laikotarpį ne visada nustatomi ritmo sutrikimai, ypač jei jie pasireiškia ne tuo momentu, būna priepuolinio pobūdžio.

„Klinika Baltija“ turimo Holterio monitoravimo pagalba galima nustatyti šiuos susirgimus ar būkles:

 • širdies susitraukimo dažnio pokyčius paros metu;
 • dažno ar reto širdies plakimo priežastis;
 • įvairiausius ritmo sutrikimus;
 • širdies permušimų (ekstrasistolių) skaičių per parą;
 • gyvybei grėsmingas būkles – skilvelinius ritmo sutrikimus ar širdies laidumo sutrikimus (pvz. atrioventrikulinė blokada), kurias būtina kuo skubiau gydyti ne tik vaistais, bet dažnu atveju ir implantuojant elektrokardiostimuliatorių ar atliekant abliacijos procedūrą;
 • prietaisas nustato ir registruoja kvėpavimo dažnio pokyčius paros laikotarpiu, o taip pat geba atpažinti kvėpavimo sustojimo epizodus miegant (miego apnėja).
 • Šio tyrimo metu pacientui ant krūtinės pritvirtinami 3 lipdukai-elektrodai, kurie sujungiami su mažu ir patogiu (mažiau nei 150 g sveriančiu) specialiu aparatu. Jis kabinamas ant kaklo, kaip pakabukas. Pacientas parą laiko nešioja aparatą. Po to jis nuimamas, prijungiamas prie kompiuterio ir specialia programa įrašytus duomenis analizuoja patyręs gydytojas kardiologas.
 • Atlikus Holterio tyrimo analizę galima tiksliai nustatyti ligą ir skirti tinkamą gydymą 🩺 individualiai pacientui, taip sumažinamą gydymo šalutinių reiškinių riziką ir gaunamas maksimaliai geras gydymo efektas.Tyrimo trukmė – 24 arba 48 valandos.
 • Tyrimas gali būti atliekamas ir be kardiologo konsultacijos, kuri suplanuojama pagal paciento poreikį ir pageidavimus. Tyrimas gali būti atliekamas ir po kitų gydymo įstaigų kardiologo konsultacijos.
 • 24 val. Holterio monitoravimo kaina – 70 eurų. Į kainą įskaičiuojama ir tyrimo analizė, kurią atlieka patyręs, Kauno klinikose dirbantis kardiologas.
 • Klinikoje naudojamas Holterio monitoravimo prietaisas yra profesionalus ir šiuo prietaisu atlikto tyrimo rezultatai pripažįstami bet kurioje kitoje gydymo įstaigoje, todėl tyrimo kitoje gydymo įstaigoje kartoti nereikės.
 • Tyrimo rezultatai gali būti atsiunčiami pacientui į elektroninį paštą, o taip pat išanalizuotą tyrimą tiek popieriniame, tiek skaitmeniniame variante galima atsiimti „Klinika Baltija“.
Šis tinklapis naudoja slapukus geresnei naršymo patirčiai užtikrinti.
REGISTRACIJA