Skip links

Gastroenterologija

Skrandžio ir žarnyno ligų ištyrimas pažangiausia endoskopine įranga

Gastroenterologija – medicinos sritis, apimanti virškinimo sistemos ir jos sutrikimų profilaktiką, diagnostiką ir gydymą. Virškinimo sistema sudaryta iš šių virškinimo organų – stemplė, skrandis, plonoji žarna ir storoji žarna, bei pagalbinių virškinimo organų – kasa, tulžies pūslė ir kepenys.

Virškinimo sutrikimus ir su tuo susijusias ligas šiandieninio pasaulio žmogus susiduria itin dažnai – tai lemia maisto kokybės problematika, aktyvaus ir įvairaus kūno judėjimo stoka, lėtinis nuovargis, patiriamas stresas, nedėmesingumas mitybai (valgoma per mažai įvairaus maisto, organizmas negauna reikalingų mikroelementų, valgoma riebiai, vartojama daug greitai paruošiamo maisto, cukraus, energizuojančių gėrimų ir pan.) ir dienos rutinai.

Viso to fone į gastroenterologą besikreipiantys žmonės dažniausiai skundžiasi dėl sutrikusio virškinimo ir prastos savijautos, diskomforto jausmo ryjant maistą – kylantis rūgštingumas, skrandžio skausmas, virškinamojo trakto motorikos disbalansas. Medikai pastebi, kad net šiuos akivaizdžius organizmo siunčiamus signalus pacientai dažnai ilgai ignoruoja iki kol situacija tampa visiškai prasta. Ilgai nesprendžiamos gastroenterologinės problemos išauga į skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opaliges taip pat progresuoja didėja rizika susirgti skrandžio vėžiu arba storosios žarnos vėžiu.

„Klinika Baltija“ savo pacientams siūlo profesionalaus, savo srities žinovo, jauno, tačiau didžiulę akdeminę ir praktinę žinių bagažą sukaupusio gydytojo gastroenterologo paslaugas. Specialistas diagnozuoja ir gydo virškinamojo trakto organų, žarnyno ir stemplės ligas tokias, kaip vidurių užkietėjimas, nutukimas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaliges, dirgliosios žarnos sindromus, kasos ligas, ir pan.

„Klinika Baltija“ savo pacientams suteikia skrandžio ir žarnyno ligų ištyrimą pažangiausia endoskopine įranga, o konsultacijas, gydymą teikia ir tyrimus atlieka profesionaliausi, šiuolaikines gydymo metodikas taikantys ir dėmesingumą kiekvienam pacientui suteikiantys gydytojai: gydytojas gastroenterologas Justas Birutis, gydytoja gastroenterologė Justina Daveckaitė, gydytojas endoskopuotojas Laurynas Kameneckas, gydytojas gastroenterologas Raimundas Karčauskas.

„Klinika Baltija“ vykdo storosios žarnos vėžio prevencinę programą. Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams – sulaukusiems 50–74 metų amžiaus. Tai reiškia, kad kartą per du metus slapto kraujavimo testas klinikoje atliekamas nemokamai. Kiti, į šią amžiaus grupę nepatenkantys pacientai, pasijutę blogai ir norintys atlikti slapto kraujavimo testą, turėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Atlikus būtinus tyrimus, jei reikalinga, išrašomas siuntimas konsultuotis pas gydytoją specialistą.

Atkreipiame dėmesį, kad storosios žarnos tyrimas endoskopu – kolonoskopija – atliekamas su tam tikru paciento pasiruošimu, kuris aprašytas žemiau esančiose nuorodose.

Storosios žarnos prevencinė programa apima šias paslaugas:

  • informavimas apie storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir imunocheminio slapto kraujavimo testo išmatose rezultatų įvertinimas;
  • paciento siuntimas pas gydytoją specialistą atlikti kolonoskopiją;
  • gydytojo specialisto konsultacija su kolonoskopija ir, jei reikia, biopsijos medžiagos paėmimu;
  • gydytojo specialisto konsultacija su kolonoskopija ir, jei reikia, biopsijos medžiagos paėmimu, taikant intraveninę nejautrą;
  • biopsijos medžiagos histologinis ištyrimas ir įvertinimas.

Informavimo apie storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir imunocheminio slapto kraujavimo testo išmatose rezultatų įvertinimo paslaugą bei paciento siuntimo pas gydytoją specialistą atlikti kolonoskopiją paslaugą teikia asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas (PASPĮ).

Informavimo apie storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir imunocheminio slapto kraujavimo testo išmatose rezultatų įvertinimo paslauga teikiama į PASPĮ atvykusiems 50–74 metų asmenims.

Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas – šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą. Kolonoskopija ir, jei reikia, biopsija leidžia objektyviai patvirtinti arba paneigti storosios žarnos vėžio diagnozę. Programa visoje Lietuvoje vykdoma nuo 2014 m. liepos 1 d.

Atvykti į PASPĮ asmenys gali būti kviečiami laišku, telefonu, elektroniniu paštu ir kt.

Ar programa mokama?

Paslauga yra nemokama. Kolonoskopija su anestezija ir biopsinės medžiagos ištyrimu apmokama PSDF biudžeto lėšomis ir teikiamos be papildomo mokesčio. 

➡ Daugiau informacijos apie storosios žarnos vėžio  prevencinę programą rasite Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministrerijos

Klinikoje teikiamos gastroenterologinės paslaugos:

Dažniausiai užduodami klausimai

Gastroskopija – modernus, saugus ir informatyvus stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos endoskopinis tyrimas. Jo metu lankstus endoskopas įvedamas per burną į viršutinę virškinamojo trakto dalį, o tai leidžia procedūrą atliekančiam gydytojui diagnozuoti ligą, taikyti gydymą, šalinti polipus, jei reikalinga – paimti biopsiją.

Rekomendacijos ruošiantis gastroskopijos tyrimui:

  • prieš tyrimą negerti 6 val. (vandens galima gerti iki tyrimo likus daugiau nei 3 val.);
  • tyrimo dieną nieko nevalgyti;
  • jei tyrimas atliekamas su anestezija - su savimi reikia turėti kraujo tyrimus ne senesnius nei 2 savaičių (bendrasis kraujo tyrimas, krešėjimo rodikliai, biocheminis kraujo tyrimas, elektrokardiograma);
  • apie vartojamus vaistus būtinai informuokite tyrimą atliekantį gydytoją.

Jei gastroskopija atliekama su anestezija, pacientas turi atvykti su jį lydinčiu artimuoju.

Po gastroskopijos tyrimų, artimiausias 24 val. neleidžiama vairuoti jokios transporto priemonės. Taip pat nerekomenduojama užsiimti aktyvia fizine veikla, lankytis pirtyje, baseine ar pan.

Kolonoskopija – specialiu endoskopu, kitaip vadinamu kolonoskopu, tiriama storoji žarna. Tyrimo metu gali būti šalinami gleivinės dariniai, jei reikalinga, paimamas audinių mėginys biopsijai, stabdomas kraujavimas.

Rekomendacijos ruošiantis kolonoskopijos tyrimui:

  • pasiruošimo kolonoskopijai būdas trumpai aptariamas su kiekvienu pacientu atsižvelgiant į jo sveikatos būklę;
  • apie vartojamus vaistus būtinai informuokite tyrimą atliekantį gydytoją, kai kuriuos vaistus prieš tyrimą gali reikėti nutraukti/pakeisti kitais;
  • 7 dienos iki tyrimo nevalgykite sėklų, riešutų, grūdų ir kruopų, raudonos / violetinės spalvos maisto ir gėrimų, vaisių ir daržovių. Galite valgyti natūralų jogurtą be priedų, varškę, sviestą, sūrį ir majonezą be priedų, baltą duoną, ryžius, bulves be lupenų, vištienos krūtinėlę, kiaušinius ir pan.;
  • 1 parą iki tyrimo nevalgykite, skaidrių skysčių neribojame;
  • jei tyrimas bus atliekamas taikant nejautrą, 2 val. iki jo negerkite ir vandens;
  • pasiruošimo laikotarpį iki tyrimo nevartokite alkoholio;
  • likus dienai iki tyrimo pradedami gerti vaistai, skirti žarnyno valymui – vaistų dozavimas ir vartojimas aptariami su klinikos medicinos personalu;
  • jei tyrimas atliekamas su anestezija - su savimi reikia turėti kraujo tyrimus ne senesnius nei 2 savaičių (bendrasis kraujo tyrimas, krešėjimo rodikliai, biocheminis kraujo tyrimas, elektrokardiograma).

Jei kolonoskopija atliekama su anestezija, pacientas turi atvykti su jį lydinčiu artimuoju.
Po kolonoskopijos tyrimų, artimiausias 24 val. neleidžiama vairuoti jokios transporto priemonės. Taip pat nerekomenduojama užsiimti aktyvia fizine veikla, lankytis pirtyje, baseine ar pan.

Šis tinklapis naudoja slapukus geresnei naršymo patirčiai užtikrinti.
REGISTRACIJA