Skip links

Hematologija

Kraujo ligų ištyrimas ir gydymas

Gydytojų hematologų poreikis Lietuvoje didžiulis – specialistų trūkumas pastebimas daugelyje šalies sveikatos priežiūros įstaigų, o laukimo eilės pas šiuos medikus dažnai itin ilgos. „Klinika Baltija“ džiaugiasi galėdama savo pacientams suteikti šios specifinės srities specialisto konsultacijas, išvengiant ilgo laukimo ir kviečia rūpintis savimi atliekant itin specifinės hematologijos srities diagnostinius profilaktinius tyrimus ir gaunant reikalingą gydymą, nukreipimą.

Hematologija – medicinos mokslo šaka, tirianti kraują ir kraujo ligas. Tad ir gydytojas hematologas yra specialistas, kuris diagnozuoja ir gydo kraujo ligas. Jo darbo sritis apima ir kaulų čiulpų ar limfmazgių funkcionavimo tyrinėjimą.

Kraujo ligos sudėtingos tuo, kad pradžioje mūsų organizmas dažniausiai jokių specifinių simptomų apie galimą kraujo ligą neišduoda. Tad į hematologą kreipiamės tada, kai liga po truputį progresuoja – pastebimi pakitimai bendrame kraujo tyrime, užčiuopiami neaiškios kilmės guzeliai pažastyse, kaklo srityje, kirkšnyse limfmazgių ar blužnies padidėjimas, atsiranda kraujo krešėjimo sutrikimai.

Apie savo bendrą savijautą pasikalbėkite su šeimos gydytoju, ir, jei reikalinga, nedelsdami registruokitės hematologo konsultacijai.

Dažniausiai pasitaikančios kraujo ligos:

Apie kraujo ligos pradžią organizmas pasako mažai, tačiau šalia profilaktiškai atliekamų bendrųjų kraujų tyrimų ir jų rezultatų, turėkite omenyje, kad galbūt pajutote ar pastebėjote šiuos ar panašius simptomus:

Šis tinklapis naudoja slapukus geresnei naršymo patirčiai užtikrinti.
REGISTRACIJA