Diagnozė „gimdos mioma“ – dažnai moteriai kelia nerimą, o neretai asocijuojasi ir su gąsdinančiu vėžiu. Kalbant apie gimdos miomas pirmiausiai reikia prisiminti, kad gimdos mioma yra gerybinis lygiųjų gimdos raumenų navikas, kurio augimą reguliuoja lytiniai hormonai. Tad vien miomos buvimas nėra indikacija operaciniam gydymui. Šiandieninėje modernioje medicinoje vis dažniau taikomas konservatyvus gydymas, tuo tarpu operacinis gydymas taikomas jau kraštutiniais sudėtingais atvejais.
30–50 m. – šiai moterų amžiaus grupei statistiškai dažniausiai formuojasi miomos. Visgi pastebima, kad didelės miomos randamos ir jaunesnio amžiaus moterims.
Kas leidžia įtarti apie gimdos miomų susiformavimą? Kiekvienos moters pojūčiai šiuo klausimu gali būti individualūs, todėl būtina sekti savo kūno pojūčius, menstruacijų ciklo pakitimus, kraujavimo menstruacijų metu gausumą. Vieni dažnesnių simptomų yra šie:
- gausus kraujo kiekis menstruacijų metu;
- kraujavimas tarp menstruacijų periodo;
- nepaaiškinamas pilvo apimties padidėjimas,
- keistas pilvo tempimas;
- šlapinimosi sutrikimai;
- nevaisingumas;
- maudžiantis skausmas pilvo apačioje ar ties strėnomis.
Taigi paprastai gimdos miomos rimtos rizikos moters sveikatai nesukelia, tačiau svarbu, kurioje vietoje šie gerybiniai navikai formuojasi. Pavyzdžiui, gimdos ertmės dalyje išsivysčiusi mioma gali užspausti kiaušintakius ir sutrikdyti jų veiklą, tai gali lemti gausų kraujavimą menstruacijų metu (tai gali išsivystyti į anemiją), tapti nevaisingumo 🤰 priežastimi.
Jei mioma nekelia rūpesčių ir neblogina gyvenimo kokybės, lieka svarbu ją stebėti periodiškai atliekant tyrimus 🧪 ir konsultuojantis su gydytoju akušeriu ginekologu bent kartą metuose.